Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańsze OC wg użytkowników Forum. Tanie ubezpieczenia OC
#1
Jako, że kończy mi się ubezpieczenie OC, postanowiłem zapytać o to, gdzie według Was można znaleźć dobrą ofertę na tanie OC? Mój dotychczasowy agent ubezpieczeniowy zaproponował mi przedłużenie polisy w takiej cenie, że chyba zrezygnuję i poszukam czegoś innego. 

Gdzie szukać dobrych rabatów i czy raczej skłaniać się ku ofertom towarzystw ubezpieczeniowych, a może lepiej sprawdzić którąś z porównywarek OC? Istnieje jakiś kalkulator, którym można wyliczyć to jaka wyjdzie cena za ubezpieczenie samochodu? Macie jakiś pomysł, żeby kupić OC najtaniej? Idea
Odpowiedz
#2
Interesuje Cię samo OC czy OC i AC razem? 

Ja od lat ubezpieczam samochód w Hestii, PZU lub AXA - na zmianę, w zależności od tego jaka jest propozycja przedłużenia na dany rok. W mojej ocenie to oni mają najtańsze ubezpieczenia zazwyczaj.
Odpowiedz
#3
Zanim kupisz polisę porównaj sobie oferty kilku firm ubezpieczeniowych. Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że w moim przypadku co roku inna firma wypada lepiej bądź gorzej. 
 
Dla obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej sprawa jest jeszcze w miarę prosta - sprawdzasz wysokość składki i wybierasz tą, która jest najtańsza. 
 
Jednak w przypadku AC albo Assistance ta kwestia nie jest taka łatwa, bo ubezpieczyciele mają różne od siebie pakiety - np. jedna ubezpieczalnia ma holowanie przykładowo na 350 km, druga na 500 km. Nie przeliczysz już tak szybko opłacalności jak przy OC.
Odpowiedz
#4
Information 
[Obrazek: attachment.php?aid=9]

Jest spore zainteresowanie tematem, dlatego uzupełniam wątek o przydatne informacje o ubezpieczeniach komunikacyjnych:

Sposoby na to, aby znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC:

W przypadku ubezpieczenia OC ceny polis są zależne od wielu czynników - takich jak wiek kierowcy, nabyte zniżki, rodzaj pojazdu, pojemność silnika, rok produkcji czy nawet miejscowość w której jest zarejestrowane auto. Z tego względu trudno więc móc napisać, że u jakiegoś konkretnego ubezpieczyciela będzie najtańsze OC - bowiem wysokość składki będzie różna dla różnych ludzi i różnych pojazdów. 

Gdzie więc wybrać się po zakup taniego OC? Dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług multiagencji - czyli takich, które zbierają oferty kilkunastu różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierają dla Ciebie taką, która wychodzi korzystniej. 

Szukając ubezpieczyciela warto sprawdzić również internetowe porównywarki OC. Możemy wtedy wypełnić formularz z danymi dotyczącymi auta, na które chcemy wykupić polisę oraz informacje o właścicielu pojazdu. Porównywarka pomoże nam znaleźć najtańsze OC według wcześniej określonych parametrów. 

Zestawiając ze sobą proponowane opcje dobrze jest wziąć pod uwagę również oferowany zakres ubezpieczenia - czasem możemy trafić na ofertę, która jest parę złotych droższa, ale zawiera w sobie np. NW, Assistance lub Mini AC.


Załączone pliki
.jpg   najtańsze-oc-polecane-na-forum.jpg (Rozmiar: 16.69 KB / Pobrań: 116)
Odpowiedz
#5
Nie ma sensu płacić wyższej składki - porównaj oferty przez Punkta albo Rankomat czy tam inny ranking ubezpieczeń i wybierz najtańsze OC.
Odpowiedz
#6
Obserwuję rynek już parę lat i wiem, że składka za OC samochodu może być większa lub mniejsza nawet o kilkaset złotych, w zależności od oferty. Podobnie z resztą ubezpieczenia AC - Auto Casco też ma spore różnice cenowe u różnych ubezpieczycieli.

Przeprowadź kalkulację i posprawdzaj jak to się ma do Twoich warunków. Weź też pod uwagę, że ceny będą różne - i pewnie większe dla młodych kierowców, a nieco niższe dla tych z kilkuletnim stażem.
fan 4x4 na śląsku, do niedawna szczęśliwy posiadacz Nissana Navary
Odpowiedz
#7
[Obrazek: attachment.php?aid=11]
Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC i AC? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń Punkta. 

Wypełnij szybki formularz, a po wpisaniu danych otrzymasz oferty kilkunastu ubezpieczycieli, spośród których będziesz mógł wybrać najtańszą polisę!

Wraz kalkulatorem ubezpieczeń Punkta, OC jest tańsze średnio o 420 zł. 
Kliknij i sprawdź cenę OC dla Twojego samochodu.


Załączone pliki
.jpg   kalkulator-ceny-polisy-OC-punkta.jpg (Rozmiar: 27.35 KB / Pobrań: 42)
Korzystając z usług lub kupując produkty naszych partnerów wspierasz rozwój Forum!  Heart
Odpowiedz
#8
Cena ubezpieczenia oprócz tego jak stawki mają się względem różnych ubezpieczalni będzie jeszcze zależeć od tego jaki masz czas bezszkodowej jazdy, czy bierzesz OC na raty albo wpłacasz od razu całość, oraz wielu innych zmiennych, które będą Cię dotyczyć.
 
Istotnym jest, żeby zwrócić uwagę na wiek kierowcy. Jasnym jest, że wyższe ceny OC będą dotyczyć młodego kierowcy, a tańsze ubezpieczenie mieli Ci z większym doświadczeniem. 
 
No a poza tym poszukaj sobie ofert w kalkulatorze OC -  wspomniana wyżej Punkta jest dobrym pomysłem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości