Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki grill gazowy polecacie kupić?
#1
Jako, że sezon na grillowanie za chwilę się rozpoczyna szukam jakieś sprzętu do kupienia jeszcze przed majówką. Wiem, że to dosyć popularne zajęcie patrząc po tym co się dzieje na zlotach naszego forum, więc postanowiłem się Was zapytać co myślicie o kupnie grilla gazowego? Jaki grill gazowy wybrać? 

Szukam czegoś co było by względnie tanie i solidne, a także dosyć małego sprzętu żeby nie splajtować przy jego eksploatacji - biorąc pod uwagę aktualne ceny gazu w butli. Możecie coś polecić?
Odpowiedz
#2
Najlepiej jakbyś przeczytał jakiś poradnik na ten temat, ja ze swojej strony mogę dodać, że na takim grillu nie warto oszczędzać. Może się okazać, że kupisz coś taniego, ale później będziesz żałować. Z zachodniego sprzętu to Landmann ma fajną ofertę i jest w całkiem przyzwoitej cenie. Opinie o ich grillach mogą być różne, niektórzy mówią, że trudno się je czyści przez duże rozmiary i zakamarki z trudnym dostępem. Ale ja jestem zadowolony i polecam tą markę.
Odpowiedz
#3
(04-21-2022, 01:05 AM)romek napisał(a): Najlepiej jakbyś przeczytał jakiś poradnik na ten temat, ja ze swojej strony mogę dodać, że na takim grillu nie warto oszczędzać. Może się okazać, że kupisz coś taniego, ale później będziesz żałować. Z zachodniego sprzętu to Landmann ma fajną ofertę i jest w całkiem przyzwoitej cenie. Opinie o ich grillach mogą być różne, niektórzy mówią, że trudno się je czyści przez duże rozmiary i zakamarki z trudnym dostępem. Ale ja jestem zadowolony i polecam tą markę.

Jakiego masz grilla Landmanna? Landmann Triton 4? Nie wiem czy to grill dla mnie, trochę za duży i poza moim budżetem.
Odpowiedz
#4
(04-21-2022, 01:08 AM)MX10 napisał(a):
(04-21-2022, 01:05 AM)romek napisał(a): Najlepiej jakbyś przeczytał jakiś poradnik na ten temat, ja ze swojej strony mogę dodać, że na takim grillu nie warto oszczędzać. Może się okazać, że kupisz coś taniego, ale później będziesz żałować. Z zachodniego sprzętu to Landmann ma fajną ofertę i jest w całkiem przyzwoitej cenie. Opinie o ich grillach mogą być różne, niektórzy mówią, że trudno się je czyści przez duże rozmiary i zakamarki z trudnym dostępem. Ale ja jestem zadowolony i polecam tą markę.

Jakiego masz grilla Landmanna? Landmann Triton 4? Nie wiem czy to grill dla mnie, trochę za duży i poza moim budżetem.

Dokładnie ten model. Ja mam pozytywne doświadczenia, no i przede wszystkim mi osobiście był potrzebny duży grill gazowy. Skoro masz inne potrzeby musisz poszukać czegoś mniejszego.
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem proponując konkretną markę podchodzisz do tematu od dupy strony. Na naszym forum jest wielu zapalonych fanów grillowania, a jak zapytasz o opinie to każdy pewnie powie Ci coś innego  Big Grin

Grille gazowe to temat bardzo szeroki, zwróć uwagę na kilka kwestii:

  • rodzaj rusztu,
  • mechanizm otwierania pokrywy, 
  • stabilność, 
  • możliwości łatwego przeniesienia, 
  • moc grilla
Wg mnie warto jest dopłacić do grilla na gaz, który ma ruszt wykonany z żeliwa. Stal szlachetna pod wpływem wysokiej temperatury lubi rdzewieć i przepali się szybciej od żeliwnego rusztu. Weź też pod uwagę czy pokrywa się swobodnie otwiera, wszystkie doloty i wyloty powietrza, możliwości dodatkowe. 

Jest dużo modeli, które oferują jeszcze dodatkowe gadżety takie jak termometr, regulacje wysokości rusztu - to dla mnie super dodatki (nie wiem jak dla Ciebie).
Odpowiedz
#6
Nie bardzo wiem jakie są Twoje priorytety, ale jak ja zastanawiałem się jakiego grilla gazowego kupić to brałem pod uwagę jedynie te modele, które są wyposażone w żeliwny ruszt. Mi się o wiele lepiej smaży na takim typie rusztu, nagrzewa się do większych temperatur i długo trzyma ciepło nawet jak wyłączysz już gaz.
Odpowiedz
#7
Teraz jest fajna promocja na grilla gazowego za 278 zł  Exclamation Mega cena, a sprzęt całkiem dobry, na pewno warty kwoty promocyjnej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości