Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańsze OC wg użytkowników Forum. Tanie ubezpieczenia OC
#1
Jako, że kończy mi się ubezpieczenie OC, postanowiłem zapytać o to, gdzie według Was można znaleźć dobrą ofertę na tanie OC? Mój dotychczasowy agent ubezpieczeniowy zaproponował mi przedłużenie polisy w takiej cenie, że chyba zrezygnuję i poszukam czegoś innego. 

Gdzie szukać dobrych rabatów i czy raczej skłaniać się ku ofertom towarzystw ubezpieczeniowych, a może lepiej sprawdzić którąś z porównywarek OC? Istnieje jakiś kalkulator, którym można wyliczyć to jaka wyjdzie cena za ubezpieczenie samochodu? Macie jakiś pomysł, żeby kupić OC najtaniej? Idea
Odpowiedz
#2
Interesuje Cię samo OC czy OC i AC razem? 

Ja od lat ubezpieczam samochód w Hestii, PZU lub AXA - na zmianę, w zależności od tego jaka jest propozycja przedłużenia na dany rok. W mojej ocenie to oni mają najtańsze ubezpieczenia zazwyczaj.
Odpowiedz
#3
Zanim kupisz polisę porównaj sobie oferty kilku firm ubezpieczeniowych. Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że w moim przypadku co roku inna firma wypada lepiej bądź gorzej. 
 
Dla obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej sprawa jest jeszcze w miarę prosta - sprawdzasz wysokość składki i wybierasz tą, która jest najtańsza. 
 
Jednak w przypadku AC albo Assistance ta kwestia nie jest taka łatwa, bo ubezpieczyciele mają różne od siebie pakiety - np. jedna ubezpieczalnia ma holowanie przykładowo na 350 km, druga na 500 km. Nie przeliczysz już tak szybko opłacalności jak przy OC.
Odpowiedz
#4
Information 
[Obrazek: attachment.php?aid=9]

Jest spore zainteresowanie tematem, dlatego uzupełniam wątek o przydatne informacje o ubezpieczeniach komunikacyjnych:

Sposoby na to, aby znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC:

W przypadku ubezpieczenia OC ceny polis są zależne od wielu czynników - takich jak wiek kierowcy, nabyte zniżki, rodzaj pojazdu, pojemność silnika, rok produkcji czy nawet miejscowość w której jest zarejestrowane auto. Z tego względu trudno więc móc napisać, że u jakiegoś konkretnego ubezpieczyciela będzie najtańsze OC - bowiem wysokość składki będzie różna dla różnych ludzi i różnych pojazdów. 

Gdzie więc wybrać się po zakup taniego OC? Dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług multiagencji - czyli takich, które zbierają oferty kilkunastu różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierają dla Ciebie taką, która wychodzi korzystniej. 

Szukając ubezpieczyciela warto sprawdzić również internetowe porównywarki OC. Możemy wtedy wypełnić formularz z danymi dotyczącymi auta, na które chcemy wykupić polisę oraz informacje o właścicielu pojazdu. Porównywarka pomoże nam znaleźć najtańsze OC według wcześniej określonych parametrów. 

Zestawiając ze sobą proponowane opcje dobrze jest wziąć pod uwagę również oferowany zakres ubezpieczenia - czasem możemy trafić na ofertę, która jest parę złotych droższa, ale zawiera w sobie np. NW, Assistance lub Mini AC.


Załączone pliki
.jpg   najtańsze-oc-polecane-na-forum.jpg (Rozmiar: 16.69 KB / Pobrań: 88)
Odpowiedz
#5
Nie ma sensu płacić wyższej składki - porównaj oferty przez Punkta albo Rankomat czy tam inny ranking ubezpieczeń i wybierz najtańsze OC.
Odpowiedz
#6
Obserwuję rynek już parę lat i wiem, że składka za OC samochodu może być większa lub mniejsza nawet o kilkaset złotych, w zależności od oferty. Podobnie z resztą ubezpieczenia AC - Auto Casco też ma spore różnice cenowe u różnych ubezpieczycieli.

Przeprowadź kalkulację i posprawdzaj jak to się ma do Twoich warunków. Weź też pod uwagę, że ceny będą różne - i pewnie większe dla młodych kierowców, a nieco niższe dla tych z kilkuletnim stażem.
fan 4x4 na śląsku, do niedawna szczęśliwy posiadacz Nissana Navary
Odpowiedz
#7
[Obrazek: attachment.php?aid=11]
Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC i AC? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń Punkta. 

Wypełnij szybki formularz, a po wpisaniu danych otrzymasz oferty kilkunastu ubezpieczycieli, spośród których będziesz mógł wybrać najtańszą polisę!

Wraz kalkulatorem ubezpieczeń Punkta, OC jest tańsze średnio o 420 zł. 
Kliknij i sprawdź cenę OC dla Twojego samochodu.


Załączone pliki
.jpg   kalkulator-ceny-polisy-OC-punkta.jpg (Rozmiar: 27.35 KB / Pobrań: 16)
Korzystając z usług lub kupując produkty naszych partnerów wspierasz rozwój Forum!  Heart
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości